I. Modul
Odborná príprava
Odborná príprava
- na prácu s dezinfekčnými prípravkami a prípravkami na reguláciu
živočíšnych škodcov pre profesionálne použitie je určená pre osoby, ktoré majú záujem pracovať s dezinfekčnými
prípravkami na profesionálne použitie alebo s prípravkami na reguláciu
živočíšnych škodcov na profesionálne použitie t.j. v oblasti dezinfekcie, dezinsekcie a deratizácie a doposiaľ nemajú odbornú spôsobilosť na výkon činnosti v tejto oblasti.
Profil absolventa:
Absolvent vzdelávacieho programu pozná legislatívny základ činnosti a metódy správnej aplikácie, skladovania a manipulácie s dezinfekčnými prípravkami na profesionálne použitie alebo s prípravkami na reguláciu živočíšnych škodcov na profesionálne použitie. Je schopný praktického výkonu tejto činnosti na základe vedomostí a praktických zručností a ovláda princípy aplikácie a možné následky pri neodborných alebo nesprávnych pracovno-technologických postupoch na verejné zdravie a životné prostredie.
Metódy vzdelávania:
Pri uskutočňovaní vzdelávacieho programu sú používané jednak pasívne metódy učenia, orientované na prezentáciu poznatkov (prednáška), a tiež aktívne metódy ako diskusia v skupine a názorné ukážky vzoriek škodcov (preparátov) a ukážky vlastného výkonu činnosti (videoprojekcia). Participácia frekventantov je podporovaná spoločným hľadaním riešení v individuálnych prípadoch z reálnej praxe frekventantov. a) Prednáška b) Diskusia c) Názorné ukážky d) Prípadová štúdia.
Forma vzdelávania:
prezenčná
Metódy hodnotenia:
Záverečné hodnotenie účastníka vzdelávania sa uskutoční formou písomného testu z teoretických vedomostí v súlade s učebnou osnovou, ktorého cieľom je zistiť rozsah a úroveň osvojených poznatkov a schopností ich využitia v praxi. Na úspešné absolvovanie písomného testu musia frekventanti dosiahnuť 80 % správnych odpovedí. Písomný test pozostáva z otázok s možnosťou výberu odpovede, ako aj z otázok, na ktoré odpovedá účastník samostatne.
Rozsah vzdelávacieho programu:
21,0 hodín
(vyučovacích)
Spôsob ukončenia vzdelávania:
Vzdelávanie je ukončené po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky vydaním príslušného osvedčenia zo strany vzdelávacej inštitúcie.
Vstupné požiadavky na zaradenie do vzdelávania :
stredoškolské vzdelanie
Materiálne, technické a priestorové zabezpečenie :
Výučba je realizovaná najmä v prenajatých priestoroch podľa požiadaviek klientov, ktoré zodpovedajú súčasným trendom pre účely vzdelávania dospelých. K dispozícii je data projektor s plátnom, zodpovedajúce PC vybavenie pre spustenie prezentácií v rôznych formátoch podporovaných v rámci Microsoft a názorné ukážky preparátov škodlivých jedincov, ukážky aktuálne registrovaných prípravkov a pod.
Personálne zabezpečenie vzdelávacieho programu:
Z hľadiska lektorskej základne vo vzdelávacej inštitúcii dlhodobo pôsobia skúsení lektori najmä MUDr. Pavol Lokša, MUDr. Agnesa Koprivová, RNDr. Tomislav Baniat, Ladislav Filipko, pričom odborným garantom je MUDr. Silvia Kontrošová.